Техничка школа Власотинце учествовала у великим  ЕРАЗМУС +  пројектима са партнерима из Европе

Током маја месеца професори и ученици Техничке школе у Власотинцу учествовали су у два
значајна Еразмус + пројекта на европском нивоу. У склопу Еразмус+ КА2 пројекта ”Digital
Learning Paths” одржане су едукације за 8 партнера из 6 земаља, чији је циљ припрема дигиталне
платформ Ариадна за различите техничке профиле на енглеском језику, коју ће корисити ученици широм Европе.

Први тренинг састанак је одржан у Букурешту, а пројекат је под кординаторством Техничке школе из Брисела (GO! technisch atheneum Zavelenberg Sint-Agatha-Berchem) са партнерима из Шпаније, Грчке, Хрватске и Румуније.

У другом Еразмус + КА 2 пројекту  “Teach me differently“ су ученици и наставници из Аустрије, Србије, Португала, Кипра, Румуније и домаћина Грчке учествовали на петодневном састанку у школи (2nd Gymnasium of Xanthi) у Ксантију (Грчка), а тема је била индивидуализација, персонилизација и диференцијација савремене наставе. Овај пројекат води Економска школа из околине Беча (Bundeshandelsakademie). Свим ученисницима ово је било незаборавно искуство, где не само да су учили о иновативним методама у настави већ и имали прилике да упознају локалне обичаје и културу, а и да размене искуства и стекну трајна пријатељстава са партнерима из Европе.

Иначе, Еразмус + програм је највећи ЕУ фонд за унапређење образовања кроз процесе модернизације и интернационализације тј. ширења мрежа контаката и размену добре праксе са осталим европским школама из развијенијих земаља. Нови Еразмус + програм траје од 2021-2027 и предвиђени буџет је 26 милијарди евра. С тим у вези, у наредном периоду, Драган Живковић, професор у Техничкој школи Власотинце и Еразмус + амбасадор, ће одржати низ презентација локалног и регионалног карактера, како би се што већи број школа укључио у Еразмус+ пројекте, а тиме би се кроз размену са вршњацима и унапређење квалитета образовних установа створили бољи услови за развој ученичких потецијала и талената.