Твоја Европа, твој глас

Техничка школа из Власотинца у пројекту – Твоја Европа, твој глас!

Ове године се по 14. пут одржава догађај Your Europe, Your Say! (YEYS) под називом „Демократски дијалози младих“, а одржава се 23. и 24. марта 2023. године у Бриселу.
Техничка школа из Власотинца изабрана је као представник Републике Србије од свих пријављених школа из наше земље, а део припрема је и посета господина Сибиана Лонута, представникa Европског економског и социјалног комитета (ЕЕСК), 6.2.2023. године. Он је упознао ученике, наставнике и школску делегацију са функцијом ЕУ и ЕЕСК и објаснио о чему се ради на догађају YЕYС. Наши ученици имаће прилику да расправљају и дају препоруке, које ће се послати креаторима европске политике на високом нивоу, о томе како да подстичу оснаживање младих и активног грађанства у партиципативној демократији.