ДАН КАРИЈЕРЕ

Једнодневна манифестација „Дан каријере“ коју смо организовали други пут 19.5.2023.године у спортској хали „Власина“ у Власотинцу је активност каријерног информисања са циљем да на једном месту окупи и упозна:

– ученике завршних разреда основних школа са образовним профилима Техничке школе,

– ученике завршних разреда средњих школа са могућностима наставка школовања на високим школама и факултетима,

– незапослена лица са компанијама као потенцијалним послодавцима  као и могућностима неформалног образовања у Техничкој школи (ЈПОА, PPU).

Манифестација је спој сајма образовања (формалног и неформалног) и сајма запошљавања. Било је присутно преко 600 средњошколаца, 400 основаца, њихових родитеља и наставника, велики број незапошљених лица који су имали прилику да разговарају и предају своје ЦВ-ије присутним компанијама.

Излагачи који су имали своје штандове су:

1.компаније са којима Техничка школа сарађује у дуалном образовању:

Грунер Сербиан ДОО Власотинце, Елрад Сербиа ДОО Власотинце, Елрад WS-S Vlasotince, Аптив Лесковац, Аутостоп Лесковац, Моторемонт НДН Лесковац, Металинг Лесковац, Прохром Власотинце, Металац Ноле Власотинце, ИГМ Младост Leskovac, GZZ Пионир, ХСВ Власотинце, АБ коп Власотинце, Казанџијска радња БатаВласотинце

2.Национална служба за запошљавање, Регионална привредна комора Лесковац, Туристичка организација Власотинце као и Сеоско туристичко домаћинство Сунчев брег Слатина.

3.факултети, Академије и високе школе :

Машински факултет Ниш, Електронски факултет Ниш, Грађевинско архитектонски факултет Ниш, Економски факултет Ниш, Филозофски факултет Ниш, Технолошки факултет Лесковац, Технички факултет Бор, Факултет примењених наука Ниш, ФИМЕК Лесковац; Академија Јужна Србија (Висока пословна школа, Лесковац, Одсек за пољопривредно-прехрамбене студије, Прокупље, Висока школа за васпитаче, Бујановац, Одсек за технолошко уметничке студије, Лесковац, Одсек Висока пословна школа, Блаце) Академија техничко – васпитачких струковних студија (Одсек Ниш, Одсек Врање, Одсек Пирот), ИЦЕПС Лесковац.

Посебну улогу у организацији догађаја имали су чланови Вршњачког тима за КВиС који су на самој манифестацији водили програм, глумили, делили освежење, беџеве, евалуационе листе, фотографисали, помагали гостима и учесницима у сналажењу у сали…