Млади Техничке школе у борби против корупције

Ученице Техничке школе, Власотинце Андријана Илић и Далиборка Петровић и њихова менторка на пројекту професорка Биљана Станковић, присуствовале су дводневном тренингу (13. и 14.11.) на тему „Мрежа младих Србије против корупције“ који је организовало Удружење грађана „Свет речи“, у Великој Плани. Пројекат се реализује уз подршку Америчке амбасаде из Београда.

На тренингу су учествовали млади и њихови наставници из 10 општина из Србије: Сомбора, Београда, Јагодине, Мајданпека, Бора, Зајечара, Бујановца, Врања, Владичиног Хана и Власотинца.

Антикоруптивне активности и вршњачке едукације ученице Техничке школе ће спроводити у наредних шест месеци. Прва јавна акција биће реализована 9. децембра у 11:55 сати у оквиру обележавања Међународног дана борбе против корупције.

Утисци ће бити сумирани на завршној конференцији априла месеца у Врњачкој Бањи.